niedziela, 23 czerwca 2019

Magiczne drzewo w butelce


Witajcie w pierwszą wakacyjną niedziele. 

Dziś praca przypominająca nieco o naszym wyzwaniu "list w butelce"

Moja propozycją jest ozdobna lecz funkcjonalna za razem butelka z okienkiem. 
Na frontowej stronie butelki białym gessem naniosłem motyw maski mur z oknem w okrągłym szablonie następnie cała pozostałą część przegessowałem przez tapowanie uzyskując porowatą strukturę. Na tylnej części butelki na początek naniosłem motyw drzewa przy pomocy maski drzewo i białym gessem wymieszanym z proszkiem foto luminescencyjnym świecącym w ciemnościach o barwie jasnej zielonej . 


Następnie proszek foto luminescencyjny zielony wymieszałem z heavy body gel i naniosłem imitując liście drzewa. Całość w ciemności świeci delikatną poświatą. Na zdjęciach drzewo oświetlone zostało latarką UV w celu lepszej ekspozycji.


Namalowane drzewo pokryłem wraz z pozostałą częścią tyłu butelki czarnym gessem. Kolejną warstwę stanowi gesso białe naniesione przez maskę mur z oknem oraz poprzez maskę drzewo wystające gałęzie z okna z pasty 3d kameleon niebiesko-zielony. Szyjka butelki owinięta jest sznurkiem naturalnym grubym.


Właściwa część kompozycji znajduje się jednak w przedniej części butelki gdzie okienko zostało przyozdobione masą plastyczna z foremki serduszko ;). Kawałek starego drewna symbolizuje upływ czasu. 

 

Dodatkowo znalazły się tam motywy zegarów przetarte woskiem w kolorach jasny zielony oraz metal wino czerwone.  


Na drewnie swoje miejsce znalazły stare  skrzypce oraz stary klucz z masy plastycznej. Skrzypce pomalowane zostały efektem rdzy w kolorze 02 brąz siena  przetarte mokrą chusteczką, natomiast klucz "pomalowany" woskiem w kolorze metal grafit i przetarty woskiem meal brąz.
Elementem wypełniającym kompozycję jest kawałek taśmy siatki białej oraz skręcony sznurek naturalny gruby.


Na górnej części drzewa przetartego woskiem metal zielony oraz metal grafit siedzi sowa strażniczka czasu przybrudzona woskiem metal brąz.


Całość pracy zwieńcza przewoskowany woskiem metal brąz napis chwytaj chwile. Korpus butelki też został lekko przetarty tym woskiem.


 Mam nadzieję, że praca się spodobała jeśli tak proszę o krótki komentarz i zapraszam do naszej wyzwaniowej zabawy - List w butelce.
 


Materiały i narzędzia użyte w pracy:

    

5 komentarzy:

 1. Super wyszło i bardzo pomysłowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjnie wygląda ta butelka. Przód jest piękny, ale tył zaskakująco zaczarowany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowity efekt końcowy !!! rewelacja, jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile tu detali. Każde zdjęcie i zbliżenie zapiera dech. Mistrzostwo! 😍 A już drzewo, które widać w ciemności... Magiczny świat!

  OdpowiedzUsuń