niedziela, 4 sierpnia 2019

Magia natury

Witajcie w słoneczną niedzielę. 
Mimo że za oknem piękna pogoda może ktoś tu zajrzy. :)
Będąc nadal na urlopie w polowych warunkach 
mam dla Was kolejną mediowo naturalną  inspirację.


Pracę wykonałem głownie z tego co znalazłem na plaży plus parę innych dodatków. Bazę stanowi kawałek deski i parę drewienek wyrzuconych przez fale. Do nich przymocowałem kawałki sznurka , łańcuszka, aplikację koła ratunkowego, ławeczkę symbolizującą odpoczynek. Nie zabrakło oczywiście buteleczki z bursztynami zebranymi na plaży. 


Bezpośrednio na desce pojawiły sie dwa motywy przy użyciu maski. Pierwszy z nich to keja, naniesiona pastą 3d w kolorze metal czerwony, wraz z zarysem gór, chmur i fal, utworzonych pastą 3d kameleon zielono-niebieska. Drugi z motywów to motyw z maski drzewo wraz z pastą 3d metal miedź. Dodatkowo ta część pracy została wykończona elementem metalowym wygrzebanym w przydasiach. 


W prawym górnym rogu umieściłem blaszkę z różą wiatrów postarzona efektem rdzy w kolorze 01. ciemny brąz i 02. brąz siena.  Emblemat przykrywa "sieć rybacka" z taśmy siatkowej beżowej. Na wierzchu dodatkowo mała plastikowa kotwica. Komar nie stanowi elementu pracy. :)


Pracę zwieńcza muszelka przyklejona na gorąco z wklejonym napisem. Dodatkowo cała praca została poprzecierana woskiem w kolorze złoto królewskie i kameleon białe złoto.


Ponieważ drewienko równie ciekawie wygląda od tyłu przyklejona aplikacje również pomalowałem efektem rdzy aby zbytnio się nie odznaczał.


Dodatkowo w pracy użyłem też farby foto-luminescencyjnej którą wykonałem liście na drzewie. Pokryłem jeden z patyczków oraz wykonałem zarys lądu i chmur. Farbą tą pomalowałem również wnętrze muszelki co w ciemnościach podświetla napis.


Tylna ścianka została w całości pokryta farbą z drobinkami foto-luminescencyjnymi. Na obu zdjęciach widać delikatną poświatę jaką daje ten efekt


Mam nadzieje że praca wykonana w polowych warunkach przypadnie Wam do gustu i da natchnienie do wykorzystywania darów natury które znajdują się wokół Was :) 
Pozdrawiam słonecznie z nad polskiego morza


Produkty użyte w pracy:5 komentarzy:

  1. Urocza praca, ileż to natura daje przydasi ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziewczyny pochwaliły już pracę, ale ja muszę wspomnieć o opisach. Niezwykle cenię sobie, kiedy autor wpisu poświęci dodatkowy czas na zagłębienie się w temacie kolejności prac, uzyskanych efektach celowych i/lub niezamierzonych. U Ciebie to wszystko jest :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super ☺ po raz kolejny ppkazuje Pan swoją pracą, że ograniczenia są w naszych głowach. Kreatywna osoba potrafi stworzyć dzieło ze wszystkiego. Dodatkowo zdjęcia w plenerze podkreśliły charakter pracy.

    OdpowiedzUsuń