środa, 21 lutego 2018

Podróż w czasie

Witajcie !
 Przed Wami podróż w czasie.
Dziś nie będzie porad technicznych, a przypływ wesołej twórczości nocą,
którą już Agnieszka zapowiedziała na grupie APScraft-Inspiracje.
Tematem dzisiejszego spotkania jest zegar przypominający budzik.

 
Większość zdjęć będzie prezentowana w wersji bez szyby, aby można było dostrzec szczegóły.
A tych szczegółów w prostej pracy dość wiele.
Zacznijmy od początku, sam zegar to gotowiec z jednej z tanich sieciówek,
a wiec powinien być dostępny niemalże w całej Polsce :)
Na początek trzeba było go rozebrać na czynniki pierwsze i o dziwo nie trzeba było do tego używać żądnego narzędzia :) wszytko rozebrałem rękoma.
Kolejnym krokiem było odtłuszczenie powierzchni spirytusem by lepiej chwyciła się farba.
Cała praca nad zegarem była trzy etapowa: obudowa,tarcza,wsporniki.
Zegar był pierwotnie biały dlatego do podkładu użyłem czarnego gessa wymieszanego z farbą/pastą 3d Perłowe srebro celem nadania metalicznego wyglądu zegara, która momentami przebija spod rdzy.
Wszystkie elementy obudowy pokryłem farbą efekt rdzy mieszając ze sobą w różnych proporcjach i tworząc różne odcienie Ciemny brąz, Brąz siena i Rdzawy brąz. Nałożyłem je wieloma warstwami na zasadzie dotknięć dzięki czemu efekt stał się bardziej plastyczny i trójwymiarowy. 
Następnie przyszła kolej na przyklejenie elementów ozdobnych typu koła zębate, śrubki, podkładki,  nakrętki,gwoździe. Niezastąpionym w tym celu pomocnikiem był żel HEVY BODY, który na stałe usadowił je na powierzchni. Oczywiście rdza musiała wpierw wyschnąć i co najważniejsze nie suszymy jej nagrzewnicą by nie stała się szklista.

 
Po przyklejeniu  ozdobników i te przemalowałem rdzą zatapiając je na stałe w konstrukcji.
Całość odstawiłem do spokojnego wyschnięcia, a zająłem się tarczą zegara.
Pierwotnie myślałem o zrobieniu wydruku ze zdjęciem wtopionym w postarzany cyferblat i wykorzystaniem zegara jako ramki.
Pomysł jednak szybko upadł i całą powierzchnię cyferblatu pokryłem czarnym gessem, następnie poszła w ruch rdza jednak do farby Ciemny brąz dodałem Farbę arylową 3D Metal głębokie złoto oczywiście robiąc domieszki w różnych proporcjach również z czarnym gessem.
Kolejnym krokiem było dodanie na świeżą farbę płatków miki Złoto jasne drobne tak by ładnie błyszczały, a jednocześnie się przykleiły. Dodatkowy efekt struktury uzyskałem mieszając szkło dymione tłuczone wymieszane z farbą 3d Złoto głębokie.
Na żelu przykleiłem gwoździki wyznaczające godzinę 12,  i po rdzawieniu ich pociągnąłem je woskiem srebro księżycowe, tak samo jak napis. Wskazówki przemalowałem farbą złoto głębokie.
Zegar właściwie był gotowy.
Jednak po poskładaniu strasznie mi nie pasowały chromowane elementy: uchwyt i nóżki. Dlatego pociągnąłem je czarnym gessem i miejscami przybrudziłem woskiem złoto królewskie.
I tak oto powstał efekt końcowy - duża ilość zdjęć :)


Wytrwałym dziękuję za uwagę i zapraszam do rdzawego eksperymentowania.
Miłego środka tygodnia życzę


Poniżej lista użytych produktów ze sklepu APScraft :)


http://apscraft.pl/pl/zdobienia/295-mika-naturalna-seeart-20g-braz-jasny-drobna.htmlhttp://apscraft.pl/pl/media/276-farba-pasta-3d-seeart-50-ml-01-perlowe-srebro.htmlhttp://apscraft.pl/pl/pasta-3d/294-farba-pasta-3d-seeart-50-ml-14-metal-czerwony.htmlhttp://apscraft.pl/pl/efekt-rdzy/362-pasta-efekt-rdzy.htmlhttp://apscraft.pl/pl/efekt-rdzy/363-pasta-efekt-rdzy-02-braz-siena.htmlhttp://apscraft.pl/pl/efekt-rdzy/364-pasta-efekt-rdzy-03-rdzawy-braz.htmlhttp://apscraft.pl/pl/ozdoby/260-szklo-dymione-tluczone.htmlhttp://apscraft.pl/pl/woski/378-pasta-woskowa-seeart-20-ml-metal-srebro-ksiezycowe.htmlhttp://apscraft.pl/pl/woski/291-pasta-woskowa-seeart-20-ml-metal-zloto-krolewskie.html


http://apscraft.pl/pl/gessofarba/285-gesso-czarne-120.htmlhttp://apscraft.pl/pl/tekturki-15mm/109-tekturka-napisy-mix.htmlhttp://apscraft.pl/pl/media/380-zel-matt-120-ml.html

10 komentarzy:

 1. WOW! Ekstra wyszedł ten zegar. Pięknie kontrastuje to złoto na tym ciemnym tle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Pierwotnie jak pisałem miało go tam nie być ale jakoś samo przyszło :)

   Usuń
 2. WOW! Czaderski męski zegar! I świetne informacje krok po kroku, czuję się zainspirowana do użycia mediowych specyfików :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Zapraszam po specyfiki do www.APScraft.pl :)

   Usuń
 3. O matko, niby tylko rdza, a roboty że ho ho! Gratuluję pomysłu i wytrwałości w działaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam, mniej roboty niż zabawy i przyjemności tworzenia, z każdym pociągnięciem pędzla wciąga coraz bardziej. :) Dzięki.

   Usuń
 4. Cudo, aż nie chce się wierzyć że pierwotnie to zegar z sieciówki. Pięknie wyszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Tak z sieciówki, za całe 19.99. Ile może być warty teraz?? ;)

   Usuń
 5. Wow!!!! Wyszło rewelacyjnie, widać naruszony zębę czasu 😉, kto by pomyślał że niedawno to był zegar jakich wiele.

  OdpowiedzUsuń