piątek, 30 listopada 2018

Trzy światła - Lampa Świąteczna

Witajcie.
Dziś przedstawię Wam mój nowy pomysł w tematyce śnieżno-świątecznej.
Jak tytuł wskazuje jest to lampa.

Lampa powstała z oryginalnego materiału jakim jest pusta butelka po znanej whisky z tym, że tym razem została wywrócona do góry nogami . Do jej podparcia utworzyłem cokół z beermaty.
Pierwszym etapem było przyozdobienie butelki. Do tego celu wyciąłem wykrojnikiem bombka z folii samoprzylepnej elementy, którymi zamaskowałem szkło przed malowaniem. Po poprzyklejaniu elementów na butelkę całą ją pokryłem białym gessem, a następnie pastą strukturalną śnieg .


Kolejnym krokiem było wycięcie bombki z papierów z kolekcji Bold & Glamour, by dodać ją jako element bardziej przestrzenny na przedniej stronie. Bombkę umocowałem na dystansie z taśmy oraz do góry butelki na sznurku ozdobnym kolorowym.  

Postument pokryłem wstępnie czarnym gessem, a następnie  pastą śnieg przecierając ją po powierzchni by uzyskać efekt betonu oraz po wyschnięciu pastą strukturalną mika.
Całą powierzchnię cokołu poprzecierałem woskami w kolorach miedź, brąz i złoto królewskie
Na cokole również swoje miejsce znalazł tekturowy napis WESOŁYCH ŚWIĄT ozdobiony woskiem srebro księżycowe.  

W linii połączenia butelki z podstawą wykonałem mały stroik z taśmy siatkowej, cynamonu, scrapków wyciętych wykrojnikiem czereśnia2 z papieru z kolekcji ...And Remember oraz dzwoneczków w kolorze złotym i rosegold.  


Na szczycie butelki również znalazł się stroiczek z wykorzystaniem dzwonków w  kolorach złotym i rosegold, mchu, gazy, patyczków, cynamonu , koralików opadających na butelkę, bałwanka, orzecha i kilku innych dodatków 


Na jednej z bombek odbitych czy maskowanych na szkle  przyczepiłem foamiranową kokardkę  wyciętą oczywiście naszym wykrojnikiem. :)


A teraz słów pare skąd w nazwie trzy światła. 

Oczywiście lampa jak jej nazwa wskazuje świeci. Świeci nie tylko za pomocą kolorowego paska led wepchniętego chaotycznie do środka butelki i prześwitującego na zewnątrz. Paska ledowego nie umieściłem całego w butelce lecz kilka diod pozostawiłem w cokole. Butelka ma barwę brązowa natomiast podstawę osadziłem na kawałku płytki z przezroczystej pleksi. W takim zestawianiu lampa i ambientowe światło cokołu mają różną barwę co widać na pierwszej fotografii w poście.  


Drugim rodzajem świecenia lampy są refleksy świetlne od elementów wyciętych z folii odblaskowej detalami wykrojnika bombka 3d. Również napis pomalowany woskiem srebro księżycowe odbija ładnie bezpośrednie światło.  


Trzecim rodzajem światła jest luminescencja. Podczas malowania lampę obsypałem proszkiem luminescencyjnym i wymieszałem razem z pastą śnieg, oraz naniosłem ja wokół napisu Wesołych Świąt. Gdy lampa się naświetli od światła zewnętrznego, czy nawet od paska ledowego wewnątrz emituje delikatne zielonkawo niebieskie światło.  


Ot i takie moje inspiracyjne spojrzenie na tematykę przerabiania butelki po whisky. Spokojnie butelka była już od jakiegoś czasu pusta a projekt powstał zupełnie na trzeźwo. :)Produkty użyte w pracy:
3 komentarze:

  1. Nie wpadłabym na to, że jest to butelka. Pomysł z 3 rodzajami świateł super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zbieram szczękę z podłogi. Rewelacyjny pomysł.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

    OdpowiedzUsuń