czwartek, 23 maja 2019

Na zakończenie - deseczka

Witajcie
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami zatem i ja mam dla Was propozycje inspiracyjną na tę okoliczność.


Pierwsza wzmianka o pracy pojawiła się w naszym bingowym wyzwaniu,
 do którego nieustannie zapraszamy TUTAJ. 

Przejdźmy do samej pracy, a mianowicie do tabliczki pamiątkowej dla nauczyciela. Tak jak w wielu moich pracach pojawia się motyw marynistyczny tak i tutaj są pewne nawiązania.

Bazę tabliczki stanowi deska wyrzucona przez morze na plażę przemalowana na czarno gessem i przetarta pastą woskową w kolorze złoto królewskie w celu uwidocznienia słoi na drzewie i nadania bardziej eleganckiego tonu.

Z kolei przełamaniem tej czerni jest drugi kawałek drewna również wyrzucony przez morze. On także został pokryty pastą woskową w kolorze złoto królewskie, oraz na płytce płatki miki przyklejone do świeżego jeszcze gesso.


W centralnej części  znajduje se motyw drzewa "wiedzy" wykonanego przy pomocy maski drzewo z użyciem pasty 3d w kolorze kameleon niebiesko zielony.  Kora została namalowana czarnym gessemW kompozycji swoje miejsce znalazło też czarne mewie pióro przetarte pastą woskową
Sentencja tekturkowa została zdystansowana na druciku wbitym w deseczkę tak, aby wystawała przestrzennie nad kompozycję. 


W dolnej części swoje miejsce znalazła buteleczka szklana z miką wymieszana z piaskiem przewiązana sznurkiem naturalnym. Do tego wypełniacz z gazy i koronki i ozdobny guzik do spodni z turkusowym napisem. 


Całość kompozycji można umieścić w ozdobnym pudełeczku i podarować swojemu nauczycielowi co będzie stanowiło świetną alternatywę dla zdychającego kwiatka. ;)  w tylnej części deseczki wykonałem otworek nożyczkami by pracę można było zawiesić na ścianie tak jak na zdjęciach. Jeśli praca Wam się spodobała zachęcam do komentowania. Mam nadzieje, że nieco Was zainspiruje do alternatywnych form podziękowań okazjonalnych. 

Pozdrawiam serdecznie w te mokre dni i zapraszam do naszej zabawy wyzwaniowej.Materiały użyte przy tworzeniu pracy:   

3 komentarze:

  1. Jak zwykle niebanalna i bardzo inspirująca praca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dawna krąży mi po głowie praca z wykorzystaniem deski jako bazy. Muszę w końcu zrealizować ten plan :) Fantastyczna inspiracja!

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow 😲 kolejna nietuzinkowa praca. Przecieram oczy i nie dowierzam deski wyrzucone przez morze + kreatywność autora i takie cudo powstało. Chylę czoło

    OdpowiedzUsuń