środa, 10 kwietnia 2019

Żel mediowy pejzaż w świeczniku

Witajcie. przy środzie zapraszam na inspirację w świeczniku :)
Jak zauważyliście zapewne w temacie dzisiejszym bohaterem będzie gel medium (heavybody gel)

Dość  minimalistyczna praca zawierająca zaledwie parę elementów, mogąca stanowić ciekawa propozycję na upominek. 


W celu wykonania kompozycji leżący świecznik od wewnątrz przemalowałem wpierw do wysokości"gruntu" białym gessem. Następnie wymieszałem z heavybody gel mat trochę żwirku i piasku, aby utworzyć ziemię. Ziemie przemalowałem również na brązowo przy pomocy pasty rdzy brąz siena. W wykonanym zagłębieniu rzeki  umieściłem Heavybody gel glossy wymieszany z kroplą niebieskiego tuszu, aby imitowało wodę. W chwili obecnej żel jest zbyt świeży i nie w pełni zastygł do swojej przeźroczystej barwy.


W tylnej części świecznika umieściłem gęstwinę chrobotka natomiast nieco bliżej wymodelowałem drzewo z patyczków oraz chrobotka. Oczywiście do jego sklejenia i umiejscowienia wykorzystałem heavybody gel.


Na frontowej części pracy wykonałem mostek nad wodą z zapałek poprzycinanych nie tylko na długość, ale również w poprzek by bardziej przypominały deski. Całość mostku zmontowałem na heavybody gel ;) tak jak i utwierdzone nad woda kamyczki  czy pałki tataraku z pręcików do kwiatów.


Po przeschnięciu wykonałem pędzelkiem przy pomocy heavybody gel ścieżkę do mostku i obsypałem ją piaskiem morskim. deski mostka przybrudziłem też pasta rdza o kolorze ochra


Sam kieliszek został umocowany na kawałku bloczka akrylowego przy pomocy naszego dzisiejszego bohatera czyli heavybody gel. Natomiast metalowe nity robią za nóżki podstawki i również na tym samym medium przyczepiłem je do bloczka akrylowego. 


W górnej części na rancie "sklepienia " umieściłem przewoskowany na złoto napis. Na pewno nie zgadniecie na czym go tam przykleiłem :)  


Ot taka moja środowa inspiracja.

Jeśli wam się podobało zostawcie komentarz.

Pozdrawiam Piotr


Materiały użyte w pracy:


6 komentarzy:

 1. Bardzo pomysłowa praca i super wykonanie,jeszcze takiej nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna, bardzo ciekawa praca z wieloma pięknie wykonanymi detalami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, gel medium to produkt wszechstronny :D Jako klej sprawdza się idealnie, ale ile ma jeszcze innych zastosowań :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan Piotr jak zawsze zachwyca kreatywnością 😊

  OdpowiedzUsuń